Jak často potřebujete doma něco přeměřit? Vaše školou povinné děti určitě pravítko mají v povinné školní výbavě, ale co vy? Máte doma metr? Možná máte ten krejčovský. Pokud nejste švadlenka, tak nevadí, že se časem trochu vytahá a neměří úplně přesně. V garáži nebo v dílně se určitě najde svinovací metr. Ten občas najde využití i v domácnosti, pokud potřebujete vyměřit nový koberec, nebo v kuchyni prostor pro vestavěný spotřebič. Ani tady není nutné měřit s vysokou přesností, postačí nám měření na milimetry, či spíše na centimetry.

Jinak je to ovšem v strojírenských výrobních podnicích, kde je potřeba měřit s přesností na mikrony a základem úspěšné výroby jsou kvalitní základní měrky.

základní měrky

Posuvná měřítka, mikrometry a spoustu dalších odborných základních měrek, to je každodenní práce pro všechny zámečníky a dělníky ve výrobě. Nelze vyrobit spolehlivě kvalitní výrobek, pokud jej nebudete v průběhu celé výroby přeměřovat a pokud neprovedete důkladné přeměření při výstupní kontrole. A kde nakoupit pro vaši firmu kvalitní měřící pomůcky? Co třeba firma i-nástroje, která nabízí nejen měřící pomůcky, ale i nástroje pro obrábění pro všechny obráběcí stroje, které máte ve své kovoobráběčské dílně. Stačí se kouknout na jejich webové stránky a vybrat si nástroje přesně dle vašich představ a výrobních možností.

základní měrky

Žádný sebezručnější obráběč se neobjede bez základních měřících nástrojů, které musí být v dokonalém stavu a podléhají pravidelným proměřovacím kontrolám, protože i měřící nástroje se musí pravidelně kontrolovat, aby nedošlo ke vzniku zmetků vlivem špatně měřících měřidel.

Stačí vám měřit metrem pouze na centimetry? Tak to nepotřebujete žádné přesné měřidlo. Pokud vás už ale zajímají míry na milimetry či dokonce mikrometry, musíte si pořídit kvalitní měřící prostředky. Bez těch to rozhodně nepůjde.