Dovolená s dodávkou či s přívěsem má zelenou

Koronavirus je jedno z mála slov, která jsou skloňovaná ve všech pádech každý den snad v každé rodině. Tento neviditelný, drobný organismus doslova změnil svět k nepoznání, ale to neznamená, že bychom se z toho měli zhroutit. Přece jen nejde o morovou nákazu, která kosila ve středověku miliony lidí, opatření jsou díky tomu sice mírnější, ale do současného životního stylu to přece jen vnáší určité změny, především v pohybu osob mimo domov a v cestování na dovolenou.

silnice v Kanadě

Současná situace nahrává, a zřejmě bude nahrávat i v dalších letech, pobytům mimo civilizaci, organizovaným na vlastní pěst. Klasické cestovky a autobusové zájezdy mnoho lidí oželí kvůli vlastní bezpečnosti a také různým restrikcím v souvislosti s ubytováním. Mnohem bezpečnější, a dokonce i zábavnější a dobrodružnější je jízda s obytným karavanem nebo s pronajatou dodávkou z půjčovny dodávek v Praze Rentcarservice. Můžete takřka přespat, kde se vám líbí, samozřejmě s ohledem na možnosti povoleného parkování, vystřídat po cestě více kempů a hlavně si naplánovat den podle svého. Pokud nebudete mít zájem, s lidmi se potkáte jen výjimečně, většinou pouze na nákupech. Dovolenou s dodávkou můžete koncipovat jako klasický outdoor, anebo trávit více času v civilizaci, možností je mnoho, máte zkrátka svůj „dům na kolečkách“, kde je k dispozici vše, co je třeba.

dovolená v přírodě

Vlastnictví dodávky a přívěsu, anebo pronájem

Vlastnit dodávku a přívěs se musí vyplatit, to bývá v situacích, kdy jsou tato vozidla v provozu takřka denně. Zpravidla se jedná o přepravní společnosti nebo soukromé osoby, které je využívají pro podnikání a jiné pracovní činnosti. Pro občasné jízdy typu cest na dovolenou však nemá význam dodávku vlastnit vzhledem k vysokým provozním nákladům, pronajímatelné vozy jsou v dobrém technickém stavu, mají platné doklady a pojištění a součástí pronájmu je i dálniční známka a asistenční nonstop služba.