Pravidelný pohyb je důležitý, ale na něj se tak úplně zaměřovat nebudeme. Zaměříme se na to, co si po takovém tréninku nebo pohybové aktivitě dát k jídlu. Ať už hubnete, nebo se snažíte nabrat svalovou hmotu, vaše takzvané post-workout jídlo by mělo obsahovat všechny tři složky živin. Bílkoviny, sacharidy i tuky. To, jak se vám s vaší pohybovou aktivitou a zdravým jídelníčkem daří, si můžete ověřit pomocí výpočtu BMI kalkulačka Bmikalkulacka.cz. Jídlo byste si neměli dávat bezprostředně po cvičení. Nemuselo by to svědčit vašemu trávení. Mezi tréninkem a jídlem si dejte alespoň hodinu rozestup. Pojďme se tedy podívat, jaké typy jídla jsou vhodné po pohybové aktivitě pro doplnění všech důležitých živin.

tuňák

Jogurt s ovocem a müsli

Velmi jednoduché jídlo, které je však výborné a zasytí. Potěší hlavně ty, kteří mají rádi sladká jídla. Do misky dejte bílý jogurt, nejlépe řecký, kvůli vysokému obsahu bílkovin. Přidejte nakrájené ovoce, trošku oblíbeného müsli (vyhýbejte se ale zapékanému, kde je obvykle plno cukru) a přidejte lžičku arašídového másla pro zdravé tuky.

jogurt

Losos a sladké brambory

Losos je velmi oblíbená ryba pro svoji delikátní chuť a snadnou přípravu. Obsahuje bílkoviny a zdravé tuky. Připravit si ho můžete na grilu nebo na pánvi na kapce oleje. Jako přílohu můžete použít batáty, které můžete uvařit jako klasické brambory, udělat z nich kaši nebo si upéct batátové hranolky. Nezapomeňte na zeleninu.

Tortilla s tuňákem

Ryby jsou důležitým zdrojem omega-3 mastných kyselin, které naše tělo potřebuje, proto ryby zařazujeme i do tohoto tipu. Tuňáka kupujte vždy ve vlastní šťávě. Zbavte ho vody a naplňte s ním tortillu. Přidejte oblíbenou omáčku, zeleninu a můžete přidat i natvrdo uvařené vejce. Tortillu zarolujte a můžete jíst, nebo nechte zabalenou tortillu na minutku zlehka opéct na suchou pánev.