ING bank
ING bank nabízí 500 Kč za zavedení účtu na internetových stránkách, který je veden zcela bez poplatků. Stačí do 60 dnů po založení účtu poslat na ING konto alespoň 1001 Kč a 500 Kč vám bude do měsíce připsáno. Svůj vklad si samozřejmě můžete ihned zpátky vybrat. Najde se spousta lidí, kteří takovým akcím nedůvěřuje, a to je chyba. Stačí se jednoduše zaregistrovat, do kolonky kód akce napište kód svého známého, který u banky již účet má, tím mu darujete dalších 600 Kč za vaše doporučení. Pokud známého nemáte, číslo nepište.

V ING bank Vám připíšou navrch ještě 300 Kč, když si společně s bankovní účtem založíte i podílové fondy. Nejedná se o nic složitého, po založení účtu si do podílových fondů vložíte min. 100 Kč, a necháte je tam alespoň měsíc a půl. Peníze vám nezmizí, podílové fondy s nejnižším rizikem se málokdy zhoupnou o jedno procento, takže vám ubude maximálně koruna.

Registraci provází ověření totožnosti po internetu. Vyfotíte si občanku a řidičák, načtete je na svůj bankovní účet. Banka po vás také bude chtít ověření, že již jste zaregistrován u jiné banky. To proto, aby měla jistotu, že nejste nějaký lítý zločinec. K tomu stačí běžný výpis z účtu. Až se vám všechny bonusy přičtou, celkem to dělá 800 Kč + 600 Kč pro kamaráda, můžete si účet zase zrušit. Když nezrušíte, nic se neděje, vše je zcela zdarma.
 
mBank
mBank nabízí podobnou akci. Už po několik let dává 500 Kč za založení účtu.  Jedná se také o běžný účet, za určitých podmínek vedený zdarma. Tuto akci je ale třeba sledovat. Tento bonus platí třeba pouhý měsíc a poté ho banka zase na čas přeruší. Je proto dobré počkat si, až bude bonus aktuální.

Mezi další banky, které nabízí bonus za zavedení účtu, ale je třeba si počkat, až bonus bude aktuální, jsou: ČSOB – studentský účet (500 Kč); KB – účet G2 pro studenty (až 750 Kč).