Plánuje stěhování a zvažujete, jak budete balit věci do kartonových beden a plastových přepravek? Pak budete potřebovat nejen zralou úvahu, jak a co do kontejnerů umístit, ale i výplňový materiál do krabic. Přípravná fáze je při stěhování to nejnáročnější, jednak musíte provést řadu administrativních kroků, jako je nahlášení změny adresy, nové doklady, přepis energií, zajištění parkovacího místa atd., ale i zajištění dostatečné časové rezervy a synchronizaci přípravných prací s činností stěhovací firmy.

kartonová krabice

Bublinková fólie – do krabic nelze naházet vše tak, jak vás to napadne, pokud to uděláte, jednak tím vznikne neskutečný chaos, a pak nemáte záruku, že se nic při transportu nepoškodí. Výplňový materiál chrání obsah krabic naprosto dokonale a královnou v tomto oboru je bublinková fólie. Můžete ji využít i pro křehké předměty ze skla, porcelánu, ze dřeva či plastu. Vnitřek krabice se vyplatí zafixovat např. polystyrenovými tělísky Flo-pak. Zapomeňte na balení věcí do textilu, např. do ručníků, jsou těžké, nemají tak dokonalé fixační schopnosti – nejsou dostatečně pružné a mohou křehčí předměty zdeformovat či jinak poškodit.

složený karton

Flo-pak – výhodou bublinkové fólie je možnost uschovat si ji a využít později i na řadu jiných činností. To samé platí i o zmiňovaných fixačních tělíscích. Ta můžete mít doma uschovaná pro případné odesílání zásilek, hodí se např. pro případ, kdy posíláte výrobek v záruce do opravy, nebo zasíláte dárky svým blízkým na druhý konec republiky atp. Flo-pak jsou velmi lehké a dobře skladné, můžete je nasypat do igelitového pytle nebo dát do krabice či boxu, samozřejmě, pokud máte dostatek volného místa např. v garáži, ve sklepě, v dílně atd.

Kartonová vlna – ta se hodí hlavně pro vyplnění místa ve velkých krabicích, aby nedocházelo k jejich deformaci při ukládání na sebe do stěhovacího vozu. Jedná se o prostřihávaný papírový recyklovaný karton, který je vláčný a pružný a hlavně velmi levný. Můžete jej pak odložit do tříděného odpadu, nebo jej nabídnout k odprodeji v bazaru.