Žijeme v uspěchané době. Téměř každý z nás má auto a denně se v něm přemísťujeme z místa na místo. Do práce, do obchodu, děti do kroužků, o víkendu na výlety. Není proto divu, že se někdy staneme obětí dopravní nehody. V lepším případě to odnese jen auto, v tom horším můžeme ztratit někoho blízkého, v každém případě bychom ale měli vědět, na co všechno máme od pojišťovny nárok. Že jste zašli do pojišťovny a oni vám něco přiznali, ale myslíte si, že máte právo na víc? Od toho jsou tu poradny na odškodnění.

nehoda

Pojišťovny nám nabízejí hromadu svých produktů, ale když se stane škodní událost, tak někdy náhradu škody odmítnou vyplatit, nebo vyplatí jen část. Pokud nejsme právníky, tak se málokdy pereme za svá práva. Tady se přímo nabízí, abychom navštívili poradnu. Tak jako na pojistce můžou být nenápadné kličky, na které se pojišťovna odkazuje, že vám odškodnění vyplatit nemůže, umí si poradna najít své kličky a peníze vám pomůžou vymoct.

nehoda

Ale nejde jen o automobilové nehody. K úrazům můžeme přijít jak v práci, tak při volnočasových aktivitách. Pokud necháme zhodnocení situace, jak k úrazu došlo, pouze na pojišťovně, je pravděpodobné, že pojišťovna bude bránit své zájmy a bude hledat chyby na vaší straně. Jen opravdoví znalci z oboru mohou posoudit míru zavinění, stejně tak, jako doktor specialista musí pečlivě prozkoumat závažnost újmy na zdraví či zhoršení duševního stavu postiženého. Nikdy nebudete mít jistotu, že vám pojišťovna vyplatila vše, na co máte dle pojištění nárok, dokud si vaši pojistnou smlouvu nepřečte odborník. Nečekejte, že pojišťovna bude fér, a nesmiřte se, pokud vám odmítnou odškodnění vyplatit. Nežijeme v ochranné bublině a doma i venku se nám může stát kdykoliv jakýkoliv úraz. Dávejte na sebe pozor, ať nemusíte vyřizovat odškodnění. A pokud už k úrazu dojde, trvejte na svých právech na odškodnění.