Generační mezera se za léta vůbec nemění, a i když se mění jejich příčina, nezmenšuje se a roste do velikosti propasti. Je ale jedna věc, kterou babička, vnučka, dcera i pravnučka milují stejně, a to je milovaný mazlíček, který je přijímaný jako součást rodiny.

přátelé kočka a pes

Lidé jsou dokonce ochotní riskovat své zdraví a potýkat se s alergií jen aby si mohli pohladit svého milovaného pejska. Ale i tady můžeme najít stinnou stránku věci. Spousta lidí si na němých tvářích vybíjejí své agrese. A to nejen násilím ale i psychickým týráním jako nedostatek potravy apod. Užívají si, že jsou pánem situace a zvířátko je mu oddané.

Nemusí ani být sadisty abyste nevědomky nebo nechtěně ublížili zvířátku. Podle statistik je koťátko nebo štěňátko častým dárkem pod stromečkem, ale bohužel je to taky jeden z nejčastějším dárkem, který malé ratolesti omrzí a štěňátko pak končí nechtěné v lepším případě v útulku a v tom horším na ulici.
kotě u stromu

A není to jediný případ nechtěného dárku. Mluvím u nebezpečí ženského pohlaví, a to nové pokolení. Mláďátka jsou sice roztomilá, ale kdo je ochotný nechat si dalších 6 koček? A co pak s nimi, když se neudají? Bohužel to nemívá pěkný konec. Kastrace se vám možná jeví jako drastické řešení, ale zároveň je to jediné opravdu účinné.

Sice naše mazlíčky milujeme, ale musíme dávat pozor na to, aby měli vše, co potřebují, a to nejdůležitější je samozřejmě zdraví. V poslední době se také velmi rozvíjí obezita u zvířátek. Mazlíčci jako pejsci nebo kočičky necítí pocit sytosti, tudíž jí pořád a když nejí tak o jídlo žebrají. A ne vždy je výhodné jim vyhovět.
rottweiler štěně

Už od starověku, kdy člověk domestikoval psa cítíme k těmto němým tvářím zvláštní náklonost, která se nedá popsat přesným výrazem. Jsou to zkrátka naši kamarádi, a podle toho se k nim musíme chovat. To že neřeknou, co jim je neznamená, že na tom nezáleží.