Pokud chcete, aby váš make-up vypadal úžasně, je třeba postupovat krok za krokem. Zní to složitě, ale přitom je to velmi jednoduché a postupem času si to tak zvyknete dělat automaticky.
Umytí rukou
Přece jen si budete sahat na obličej, takže by bylo dobré si ruce umýt, především pokud máte problematickou pleť, která je náchylná k bakteriím.
Čištění pleti
Před každým nanášením make-upu je vhodné vyčistit si pleť, aby byla zbavena veškerých nečistot. Z vlastní zkušenosti vím, že se pak make-up lépe nanáší a upravuje.
Podkladová báze
Já místo podkladové báze používám například denní krém, po kterém se mi make-up daleko lépe roztírá. Dá se však koupit podkladová báze, po které by měl make-up déle vydržet.
Korektor
Korektorem si zakryjeme různé nedostatky pleti jako je akné a také kruhy pod očima. Pokud máte více problematickou pleť, nedoporučuji ji zatěžovat těžkým make-upem, ale postačí nedostatky zakrýt korektorem a následně zapudrovat. Tuto techniku doporučuji i v létě.
Make-up
Samotný make-up nanáším beauty blenderem nebo štětcem na make-up, nanáší se mi tak lépe než rukou, ale to musíte vyzkoušet sami, jak vám to vyhovuje. Samozřejmě velmi důležité je najít svůj odstín, který bude ladit k pleti. Nanášíme ho rovnoměrně a nedáváme příliš velkou vrstvu, aby to nevypadalo jako nepřirozená maska.
Pudr
Pudrů se prodává velká škála odstínů, já upřednostňuji transparentní, který by se měl přizpůsobit barvě pleti či make-upu. Má velké plus a to, že zmatňuje a zakrývá tak lesk make-upu a podkladové báze. Nanáším ho také trochu na krk. Na jeho aplikaci používám pudrový štětec.
Bronzer
Bronzer se používá na přirozené zvýraznění rysů obličeje. Odstín bronzeru by měl být jen něco málo tmavší než naše pleť. Nemělo by se to přehánět. Je lepší jen tak přejet, aby ho tam nebyla příliš velká vrstva. Aplikuje se na lehce na čelo, do prohlubní, když vtáhnete tváře a můžete i na bradu. Pokud chcete, můžete si ho dát taky na dekolt.
Tvářenka
Správnou tvářenkou obličej rozjasníte a můžete ní také upravit tvar obličeje. K světlé pleti doporučuji i světlou tvářenku, u tmavších vlasů a pleti samozřejmě tmavší. Tvářenku nanášíme směrem od ucha k nosu svisle a šikmo. Doporučuji použít podobný štětec jako na pudr, akorát o něco menší. A opět pozor na velké vrstvy, pokud se vám podaří nanést větší vrstvu, opatrně ji štětcem rozetřete do ztracena.
líčení na oči
Báze pod oční stíny
Používá se pro delší trvanlivost očních stínů. Někdo místo ní používá rozetřenou bílou tužku na oči, osobně jsem to zatím nezkoušela.
Oční stíny
Naneseme oční stíny a snažíme se je rozblendovat do ztracena, aby to vytvořilo přirozený efekt, a nejen nějaký ošklivý flek.
Oční linky
Nanášíme vždy až na oční stíny a linku vytvoříme tak, jak se nám líbí. Já si dělám s protáhlou vlnku, ale nemusí tam být vlnka žádná, zkrátka jen pro zvýraznění očí, to je na vás.
Řasenka
Poslední úprava očí je řasenka, pokud nemáte samozřejmě umělé řasy.
šest rtěnek
Rtěnka nebo lesk na rty
I když já ji nepoužívám, tak můžete použít konturovací tužku, která brání rozetření rtěnky. Rtěnku a lesk si vybíráme podle vlastního vkusu. Já vždy aplikuji rtěnku a na ni nanesu ještě lesk pro její zvýraznění.
Úplně nakonec je make-up možné zaprášit fixačním sprejem, který váš make-up zafixuje.