Dodržovat čistotu bazénu a její vody je skutečně priorita při údržbě bazénu. Koupání ve zkažené vodě je nejen nehygienické, ale v prvé řadě nezdravé. Nevystavujte svoji rodinu tedy riziku a raději pravidelně dodržujte požadovanou hygienu. Existuje mnoho způsobů, jak svůj komfort zvýšit .
bazén vyčištěný
Nejjednodušší věc, kterou můžete na začátku vaší péče o bazény udělat, je vyhledat správné bazénové příslušenství, ať už kartáče či přípravky pro čištění vody. Určitě seženete na místě, kde jste bazén zakoupili či na internetových obchodech. Kartáče a přípravky jsou nutné k vyčištění stěn i dna. Pak přichází péče o vodu samotnou. Průběžně je dobré vodu čistit pomocí chlorových či bezchlorových přípravků. Je obecně známo, že chlorové přípravky lehce zapáchají, proto dnes mnoho lidí volí variantu bez chloru. Tyto přípravky jsou většinou dražší a jejich použití vyžaduje důslednější pravidelnost.
Jakmile dojde k nepříznivým změnám ve vodě i přes dodržování pravidelné hygieny, pak může být problém i jinde. Na konkrétní případy je dobré se zeptat expertů a nechat si poradit, co použít. Může se jednat například o výskyt řas či takzvaných „vloček“.
pro čistý bazén
Jestli i přesto došlo ke zkažení vody, je před jejím čištěním důležité zjistit pH vody pomocí testeru. Pokud je hodnota pH vyšší, přidá se přípravek, který pH sníží a naopak. Kromě pH je důležité dbát i na tvrdost vody. Pokud se stav vody nezlepší, nezbývá než vodu v bazéně vypustit, všechno znovu vyčistit a naplnit bazén vodou novou.
Preventivní hygiena není nikterak náročná, ale pokud i přes všechno není snadné si na čištění bazénu najít čas, je možné si na obstarávání čistoty a údržby někoho obstarat. Neopomínejte ovšem důležitost čisté vody – ať už pro vlastní komfort nebo