Někdy je toho na jednu ženu až moc! Je nutné podotknout, že je to i z toho důvodu, že mají ženy na rozdíl od mužů mnohem méně volného času pro sebe, své aktivity a potřeby, a tak jsou nucené často zvládat všechno najednou. Může žena, která pracuje, stará se o domácnost a o děti, ještě k tomu všemu i studovat? Samozřejmě, jde to, ale je to nesmírně náročné!
studentka u pc

Jak vše skloubit dohromady?

Pro potřebu zvládat úplně všechno tak, aby nikdo neměl pocit, že strádá, včetně vás samotných, je nutné určit si priority a nastavit systém. Samotná pracovní nasazenost je už tak dost náročná k tomu, abyste měli jako přídavek ještě studium na škole. Není to však nic nezvladatelné. I děti a péče o domácnost se dají zvládnout tak, aby bylo vše hotové a nikdo a nic nebylo zanedbané. Jestli máte možnost, požádejte partnera o večerní hodinku jen pro sebe, kdy se budete věnovat úklidu nebo učení. Úkoly s dětmi zvládne i on a jednou za čas, to určitě oceníte. Dobré je také využít babičky na hlídání nebo vyzvedávání dětí ze školy. Nebo si najmout pomocnici do domácnosti, která vám doma uklidí.

Když studium, tak dálkově

Studium popři práci je vyčerpávající z toho důvodu, že musíte rozdělit vaši energii a čas na dvě kapitoly ve vašem životě. Vaši volbou, by však mělo být dálkové studium, které se podřizuje času, kterého máte tak málo. Jednou za čas absolvujete konzultace a přednášky ve škole a zbytek se učíte doma dle vašich možností. Když máte práci, která vám nedovolí zbytečně odbíhat do školy, poproste oindividuální plán, který nabízí mnoho univerzit, hlavně pro pracující lidi.
úklidová služba

Nějakou chvilku pro sebe těžko dohledáte

Taková situace není nemožná, ale ve vašem tempu, kdy toho máte nad hlavu, raději s žádnou chvilkou odpočinku a času pro sebe příliš nepočítejte. Musíte si uvědomit, že když na sebe uvalíte velké množství povinností, budete je muset i stíhat, takže vaše společenské aktivity nebo pohoda u televize, můžou být pro vás na nějaké čas dočasně nedosažitelné.