Aby nemělo, vždyť je to v podstatě něco, kdy se můžeme svobodně uvolnit a zadovádět si, aniž by nás u toho někdo sledovat nebo dokonce odsuzoval. Od toho rozhodně letní a vodní radovánky jsou. Odreagovat se od běžných denních starostí a povinností, alespoň na malou chvíli. Navíc udělat něco pro vlastní zdraví. Další výhodou je, že si můžeme to naše dovádění také tak trochu prodloužit nebo využít, i když zrovna venku není příznivé počasí. Kdo se orientuje na trhu a zajímá se o tuto problematiku, tak je mu jasné, že cílem bude solární ohřev. Je to prakticky nejlevnější zdroj tepla, který můžeme využít. A samozřejmě výhodou je, že prakticky kdekoliv, tudíž i na vlastní zahradě, ve svém bazénu.

plavecký bazén

Sluníčko je zdroj energie

Žádné účty za elektřinu a přesto teplá voda. To ale nemusí být jen idylka. Slunce jako také se stále drží na výsluní zájmu. Jeho služby jsou zcela zdarma a navíc bez diskuze ekologické. Je pravdou, že počáteční investice do solárního ohřevu jsou vysoké a návratnost v těchto rekreačních částech se svým způsobem prodlužuje. Jenomže to se spíš týká solárních panelů, které jsou tak moc známé. Dnešní trh nabízí i jiné prostředky na solární ohřev, které zase nikoho finančně nezruinují a skutečně odvedou skvělou práci. Není problém si do svého zahradního koutku pořídit solární sprchu nebo jiný solární zdroj. Prozatím úplně nejlevnější variantou je solární plachta na bazén, která také odvede svoji práci naprosto skvěle a bezchybně.

zastřešený bazén

Proč si pořídit plachtu?

  • Investice nezatíží nikoho tak moc, že by si na to musel vyřizovat úvěr, tudíž je dostupná podle rozměrů bazénu pro každého.
  • Je vyrobena ze známé bublinkové polyetylenové tepelně izolační fólie.
  • Bublinky působí jako čočky, které právě způsobují ohřev vody.
  • Přes noc je schovaná voda v bazénu před různým znečištěním.
  • V době, kdy bude voda zakrytá, nedochází k její velké teplotní přeměně.
  • Bazénová chemie chrání vodu, a když bude přikrytá, tak se to odrazí i na její spotřebě, zkrátka nebude takový únik, tudíž se i zde ušetří.
  • Samozřejmě to příjemnější je úspora finančních prostředků, koupání i v chladnějším počasí a navíc si ho můžeme klidně díky tomu prodloužit až do podzimních dnů.