Milujete superpotraviny a jejich účinky na lidské zdravé? A vyzkoušeli jste už české superpotraviny, které jsou našemu tělu daleko bližší a navíc obsahují celou řadu zdraví prospěšných látek. Superpotraviny, jako je spirulina, chlorella, acai, chia semínka atd., jistě důvěrně zná skoro každý, aby taky ne, v posledních letech jako se s těmito potravina roztrhl pytel. Užíval je téměř každý a ten kdo náhodou ne, je chtěl užívat taky. Existují i české superpotraviny, které jsou našemu tělu daleko bližší dostupností, cenou, historií a podnebím. Spoustu z nich si navíc můžete velmi snadno vypěstovat na zahrádce anebo nasbírat v nejbližším lese.

Nejznámější superpotraviny jistě znáte z nejrůznějších reklam a časopisů, jejich názvy jsou často cizokrajné a mnohdy ani nevíme, co že si to vlastně máme pořídit, abychom byli plní energie a nadopovali tělo vitamíny. Přitom do těla mnohdy dostáváme vitamíny a minerály v podobě českých superpotravin přitom o tom mnohdy ani nevíme.

Lokální plodiny jsou pro naše tělo přirozené a mnohem lépe stravitelné. K čemu nám bude konzumovat zdravé avokádo, když s největší pravděpodobností nevyrostlo v našem pásmu a kvůli jeho masové produkci se zakládají nové a nové sady a kácejí tolik potřebné pralesy? Koupí lokálních potravin nejenom že pomáháme našim farmářům a zemědělcům, ale navíc konzumujeme potraviny, které jsou našemu tělu bližší.

  • Acai hravě nahradí čerstvé borůvky

hrst borůvek

Acai ve světě v posledních letech získávají na stále větší oblibě. Vy si přitom můžete podobnou vitamínovou bombu nasbírat v létě v lese…a k tomu ještě zadarmo.

  • Zdravá vojtěška

Vojtěška nakliceno.cz je z výživového hlediska velice bohatá na živiny. Obsahuje vitamíny rozpustné v tucích (A, D, E, K) a dále minerály jako je draslík, fosfor nebo železo.

  • Medvědí česnek jako přírodní antibiotikum

medvědí česnek

Medvědí česnek roste hojně v lesích snad v každém koutě naší republiky. Je označován jako přírodní antibiotikum a obsahuje celou řadu vitamínů.