Bývali doby, kdy Češi bývali kulturněji založeni. I lidé s učňákem byli často vzdělanější než někteří vysokoškoláci. Co si třeba dopřát čas od času trochu kultury? A to rozhodně nemyslíme multiplex, kde si ke sledování americké romantické komedie koupíte krabici popcornu. Co si dopřát tak trochu jiný level. Zkuste někdy zajít třeba do divadla, nebo na koncert? Nemusíte hned na Shakespeara nebo Molliéra a stejně tak nemusíte na koncert filharmonie. Zkuste něco z pera současných umělců. A co třeba zkusit navštívit nějakou výstavu? Na výstavy chodí obvykle jen lidé, kteří mají vztah k výtvarnému umění. Je to škoda. Výstavy jsou obvykle poměrně levnou záležitostí. Někde jsou výstavy dokonce zadarmo.
výstava obrazů
Galerie výtvarného umění
Kde výstavy navštívit? Galerií výtvarného umění je celá řada. Obvykle najdete nějakou galerii v každém větším městě. Velmi mnoho je jich také v turisticky oblíbených destinacích, i když zde nejde ani tak o umění jako spíše o určitou formu turistických suvenýrů. Určitě si dopřejte tento luxus. Umění má velmi silné terapeutické účinky. Určitě Vás mile překvapí, jak na Vás i Vaše blízké dokáže zapůsobit umění.
galerie veselých fotek
A co třeba muzeum
Možná přece jen nejste ten estetický tip. To samozřejmě nevadí. Můžete si dopřát výstavu třeba v muzeu. Dnes už to nejsou ta muzea, která si pamatujeme z dětství. Tehdy to bývala jedním slovem nuda.
výstava obrazů
V muzeích jsou v nabídce dlouhodobé expozice, nebo časově omezené výstavy obvykle na nějaké velmi atraktivní téma. Seznamte se s jednotlivými muzei ve Vašem okolí a navštivte nejprve jejich webové stránky, abyste věděli, co zajímavého vlastně nabízejí.
Výstavy někdy mohou být také avantgardní, což může být příjemně překvapivé. Opravdu ne na každou výstavu musíte vyrazit s konzervativní náladou. Naopak.

Článek na podobné téma najdete také zde: