O některý z úvěrových produktů může v současnosti zažádat kdokoliv. Je však otázkou, zda tížení úvěr nakonec získá nebo odejde s nepořízenou. Pro schválení úvěru bankou je totiž zapotřebí splnit hned několik zákonem daných podmínek. Navíc si většina společností ještě stanovuje další interní podmínky, tak aby měla co největší jistotu a u důvěru ve své klienty. Uspět tak někdy může být skutečně náročné. Pojďme se podívat alespoň na některé podmínky, které jsou u většiny institucí neměnné.

  • Měsíční příjem

růst peněz

Bez pravidelného měsíčního příjmu nemá smysl žádat o úvěr. S největší pravděpodobností totiž neuspějete. Výjimku tvoří některé nebankovní společnosti, které ovšem vyžadují vysokou úrokovou sazbu a tak nepatří mezi nejvýhodnější. Pokud však žádáte o úvěr v bance a nejste schopni doložit výši svých příjmů, odejdete domů s nepořízenou. Samotnou banku pak nezajímá pouze měsíční příjem, ale i veškeré výdaje domácnosti. Na základě toho si banka snadno dopočítá, zda je žadatel schopen dostát svým závazkům, které by případně vůči ní měl. Měsíční splátka by měla tvořit maximálně 50% příjmů, tak aby mohl žadatel bez problémů splácet své závazky. Vyšší procento už pro banku znamená jisté riziko.

počítání financí

Už je tomu několik měsíců, kdy byla zrušena superhrubá mzda. Čistou mzdu https://www.kalkulackacistemzdy.cz/ si můžete vypočítat za pomocí volně dostupných kalkulaček. Na řadě portálů naleznete i kalkulačku, která vám snadno dopočítá dle navolených parametrů (výše hypotéky, doba splácení) měsíční splátku, kterou budete každý měsíc odvádět bance.

  • Registry dlužníků

Další kámen úrazu se skrývá v registrech dlužníků, kde je prověřován každý, kdo přijde zažádat o úvěrový produkt. V případě negativního záznamu odchází z banky s nepořízenou. Zamítnutí žádosti jsou pak volně k nahlédnutí u ostatních věřitelů.