Když se lidé stěhují, většinou se soustředí na balení věcí do krabic, věnují jistý čas administrativním záležitostem, kontaktují stěhovací firmu a koordinují společný postup celé akce. Řeší se i rozmontování nábytku, stěhování velkých břemen, dlouhých koberců, někdy je nutné poradit si s velkým akváriem, vzrostlými palmami ze zimní zahrady, zvláště náročné je přestěhování rodiny s malými dětmi nebo domácími mazlíčky. Na co bychom ovšem měli myslet v dostatečném předstihu, jsou potraviny v domácnosti, zvláště ty uskladněné za nízkých teplot.

papírové krabice

Nezapomínejte na chladničku a mrazák

Součástí stěhování Mělník https://stehovani-mamut.cz/stehovani-melnik/ bývá i přemístění chladničky s mrazákem a tomuto kroku je nutné věnovat zvláštní pozornost. Je to jediný předmět v domácnosti, u něhož je žádoucí perfektně koordinovat přesný pracovní postup. V předstihu několika dnů proveďte revizi, co se v mrazicím boxu stále nachází, a naplánujte přípravu pokrmů tak, aby se jeho útroby postupně vyprázdnily. Chce to jistý harmonogram, jehož náročnost je přímo úměrná množství uskladněných potravin. Pokud máte kombinovanou chladničku s mrazákem a ve dvou šuplíkách jsou v mrazáku jen mražená zelenina spolu se zmrzlinou a několika drobnostmi, bude to snadné, ale horší situace nastává u velkých pultových mrazáků, kde má celá rodina uskladněné naporcované maso, sklizeň ovoce a zeleniny z vlastní zahrádky, a to vše řádově v desítkách kilogramů.

papírový karton

V této souvislosti se nabízí více možností, jednou z nich je obsah mrazáku rozdat širšímu okruhu přátel, možné je umístit alespoň část potravin v mrazáku, který má k dispozici zaměstnavatel, někdy vypomohou příbuzní či sousedé, ale každopádně musíte mít ve stěhovací den mrazák vyprázdněný, čistý a připravený k transportu. Nezapomínejte, že cokoli se rozmrazí, musí se co nejdříve zpracovat a není žádoucí to znovu zmrazit.