Když si postavíte dům se zahradou nebo třeba koupíte chatu, co potřebujete nejvíce? Za mě je to rozhodně oplocení a s ním i soukromí. Vždyť kde jinde ho mít, než na vlastní zahradě. Já velice ráda chodím mezi lidi, restaurace, koncerty, koupaliště nebo třeba na hokej na zimní stadion. Tam se dá zažít spousta kvalitní zábavy. Když ale člověk přijde domů, určitě nechce, aby na něj mohli koukat cizí oči bez omezení. Ve společnosti je to pochopitelné a člověk s tímto pocitem mezi lidi vchází, ale doma je doma. Tam by na nás měl dýchat pocit bezpečí už po otevření brány či vchodových dveří. Dlouho jsem přemýšlela, jaký plot okolo své zahrady zvolit.

Domy a ploty

Prvně jsem se chtěla nechat inspirovat mými rodiči, kteří mají oplocení ve stylu živého plotu. Na podzimní opadá a je skrz něj docela vidět, ale na jaře a v létě je hustě obrostlý. Pak jsem ale dostala skvělý tip od známého, který má svou chalupu na celkem rušném místě a tak bylo třeba vysoké kvalitní oplocení, aby si vybojoval soukromý prostor i na oči ostatních lidí, ne jen na papíře jako majitel pozemku. Nechal si vyrobit betonový plot. Znáte a víte jak vypadá? Je to stylové a pevné oplocení, které na maximum plní svůj úkol získání soukromí. Není přes něj budete absolutně nic.

Betonový plot

Je to moderní plot, který si můžete vybrat v různých barvách. Ano i u betonového plotu to lze. Dnes už je tolik možností. Cena betonového plotu není nijak závratně drahá. Řekla bych, že cena přímo úměrně odpovídá kvalitě výrobku. Věřte mi, že betonový plot něco vydrží, má dlouhou životnost. Nemusíte se o něj starat tak, jako je tomu například u klasického obyčejného dřevěného plotu. Ten se musí pravidelně natírat a opracovávat proti nežádoucím parazitům. Nasbírejte inspiraci na internetu nebo ve Vašem okolí. Určitě najdete souseda, který tento plot již má. Mějte ho taky, nebudete litovat.