Kravské mléko, na které je mnoho lidí alergických, třeba z důvodu intolerance na laktózu, což je špatné stravitelnosti některých látek obsažených v mléce, pak není vhodné zařazovat do jídelníčku. Jako vhodnou náhražku si však můžete zvolit mléko kozí, ve kterém je dvojnásobná síla než v mléce kravském.

Kozí mléko je zdravé na pro lidský organismus
· je plné vitamínů a minerálů
· je zdrojem bílkovin
· prospívá trávení
· podporuje imunitu
· hraje významnou roli při prevenci nádorových onemocnění
· pozitivně působí při léčbě nervových chorob
· je účinné při obnově buněk
· pozitivně působí při plicních onemocněních
· pozitivně působí proti civilizačním chorobám
· má hydratační vlastnosti
· zlepšuje onemocnění kůže
· je vhodné na problematickou pleť
· je vhodné pro alergiky
· pomáhá redukovat jídelníček

Kozí mléko se díky svým příznivým účinkům na lidské zdraví stává velmi cennou potravinou. Pro svou netradiční a nezaměnitelnou chuť se však stalo také oblíbenou a vyhledávanou pochoutkou nejednoho gurmána.
Výrobky z kozího mléka
· všechny možné sýry – plísňové, slané, čerstvé, roztíratelné
· pomazánky
· bílé i ochucené jogurty
· jogurtové mléko
· kozí syrovátka
· sušené mléko
· tvaroh

Díky tomu, že je kozí mléko méně tučné než to kravské a obsahuje mnohem méně cholesterolu, jsou výrobky z něj vyhledávané také těmi, kteří si snaží udržet štíhlou linii. Navíc se dobře tráví, takže nezpůsobují zbytečné zdravotní komplikace. Koupit se dnes dají nejen na farmářských trzích či v obchodě se zdravou výživou, ale také v každém supermarketu.

Elixír mládí
Z kozího mléka se však nemusí dělat jen pochutiny, je totiž vhodné také na výrobu kosmetiky, neboť má blahodárné účinky na pleť. Pokud máte trápení s vráskami či suchou, atopickou pokožkou, ekzémy nebo jinak problematickou pletí, výrobky z kozího mléka budou tím pravým právě pro vás. Různé mastičky a balzámy se skvěle vstřebávají, a navíc pokožku účinně hydratují, vyživují a léčí.