Koncem června padne rozhodnutí. Letos pojedeme k moři autokarem. Cestovní kancelář nabízí pobyty na chorvatském pobřeží a zajišťuje dopravu tam i zpět. Děti jsou nadšené a nemohou se dočkat začátku prázdnin. Termín odjezdu je naplánován na druhý červenec.

Plavky, ručníky, tenisky, brýle na potápění a opalovací krém. Toho přibalíte raději více. Teplejší mikina a kalhoty na večer a na plánované výlety šortky a trička. A může se vyrazit. Odjezd je naplánován tak, abyste stihli ještě podvečerní koupání v moři a společnou večeři na uvítanou.
 

Vystřídala starost

 
Ubytování v bungalovech, ze kterých je výhled na moře, je příjemné. Počasí v tomto období je stabilní a tak si užijete s celou rodinou nádherných čtrnáct dnů. Koupání v moři prostřídáváte výlety po okolí. Množství historických památek stojí za prohlídku. Dokonce si společně s ostatními účastníky vyjedete na celodenní výlet na lodi.

To se nejvíce líbí vašim dětem. Než se nadějete, je tady večeře na rozloučenou. A po ní je naplánován odjezd. Autokar je už během odpoledne přistaven a vy do něho naskládáte zavazadla. Ve dvacet hodin už sedí všichni na svých sedadlech. Poslední zamávání moři a všichni si hledají nejpříjemnější pozici na dlouhou cestu.

Asi po půlhodině začne motor vydávat zvláštní zvuky a řidič je nucen zastavit. V místě mimo civilizaci, všude kolem samé stromy. Asi po deseti minutách se dozvíte, že budete muset na tomto místě přenocovat. Opravit na místě se to nedá a cestovní kancelář pošle náhradní autobus, který dorazí nejdříve zítra ráno. Vypukne zmatek.

Ale během půlhodiny se vytvoří dvě skupiny. Ta mužská se rozhodne přenocovat venku a ta ženská si ustele na sedadlech autobusu. Vzájemnou výpomocí teplejších dek a oblečení ve zdraví přečkají noc pod širým nebem všichni mužští účastníci a ženy jsou jim nesmírně vděčné. Náhradní autobus dorazí ráno, kolem sedmé hodiny a zpáteční cesta v něm už proběhne bez problémů.