Jedná se o místnost, kde se budeme snad nejvíce setkávat s rodinou a svými přáteli, budeme zde připravovat voňavé pochoutky a tvořit kulinářské výtvory. Abychom si usnadnili práci, tak je třeba rozvrhnout každý koutek a prázdné místečko. A upřímně v kuchyni není nikdy dost místa. Využije se skutečně každý volný prostor, jen to má malý háček. Pokud si zakoupíme kuchyňský nábytek v obchodě, těžko jím vyplníme prostory. Ideální kuchyně, která bude pěkně poskládaná, využitá a efektivní je pouze taková, která se udělá na míru. Existují totiž různé atypické rozměry, do kterých skutečně nic nezapadne. Navíc je fajn si udělat malý ostrůvek, kde můžeme vařit společně s partnerem nebo dětmi, aniž bychom si nějak překáželi. Vytvořit různé úložné prostory pro spotřebiče a kuchyňské potřeby, nám zase umožní mít kuchyni stále uklizenou, což má svoje výhody.
společné vaření.jpg

Využít se dá závěsný systém

Již naše babičky znaly tento princip, věděly, že si tím krásně zpřehlední přístup ke všemu potřebnému, žádné dlouhé hledání, ale naopak mít vše hezky u ruky. V dnešní době se tento princip vrací zpět, ovšem v trochu modernější podobě kuchyňských systémů, tak aby ladil do stylu bydlení. Nejvíce se kombinuje dřevo, plast a kov. K nejoblíbenějším patří drátěné programy, které jsou naprosto ideálním pomocníkem. Dají se totiž umístit jak zvenčí, tak zevnitř kuchyňské linky, tudíž prakticky využíváme prostory. Výhodou je, že se dají i klidně stavět na sebe, to nám zase tvoří příjemnou dekoraci.
velká kuchyň.jpg

Kuchyně na míru

V dnešní době existují solidní firmy, které přijedou až k nám domů a podle našich potřeb a požadavků, případně dostupných finančních prostředků nám vytvoří kuchyni snů. Velkou, prostornou a dostupnou. I z malé místnosti se dá totiž vytvořit hotový zázrak. Navíc se dá zpracovat počítačově rozmístění, a tudíž svoje působiště uvidíte hravě v realitě ještě dříve, než se začne tvořit. Krásně se pak dá doplnit osvětlení, které je v kuchyni velmi důležité, různé poličky, skříňky a další úložné prostory, ve kterých bude radost pracovat.