Už to může být nějaký ten pátek z autoškoly, ale také to může být dlouhá doba, co jste naposledy seděli za volantem. Nebo jste také vždycky byli poněkud pomalejší, co se týče řízení automobilu. Zde vám však poradíme hned několik tipů, které můžete praktikovat – ohromně vám to pomůže při řízení a zlepší se vaše celková schopnost řídit automobil.
ukazování na auto.png
1) Blinkry jsou od toho, aby se s nimi svítilo
Pokud zabočujete a nedáváte blinkr – hanba vám. Pokud parkujete a nedáváte blinkr – hanba vám. Blinkry se musí otáčet. I kdyby to byla sebevětší hloupost, raději hoďte blinkr a za vámi si řekne – „Aha, něco se děje“. Hlavně se snažte házet blinkr na dobrou stranu, aby se nestalo, že signalizujete doprava, ale jedete doleva.

2) Zkuste přeřazovat ještě před kopcem
Taky vám nejde řazení a točení volantem zároveň? Dobře, tak si přeřaďte ještě před kopcem a pak už jenom točte. Nikdo přeci neříká, že musíte jezdit stejně dobře jako závodní řidič, měli byste ale jezdit BEZPEČNĚ. Pokud tedy nezvládáte přeřazovat a točit, je lepší udělat jedno předem a potom se soustředit na druhé.
auto po nehodě.jpg
3) Nestresovat
Řekne se to lehce, ale je to přitom ohromně těžké. Zvláště když vám 6x chcípne auto na křižovatce ve městě. Hlavní je zachovat klid. I když na vás nějaký osel troubí, vůbec ho nevnímejte a prostě si jeďte svoje. Ať řve, ať křičí, pravděpodobně vás již nikdy neuvidí, tak proč se zlobit?

4) Zkuste co nejméně používat brzdy i plyn
Když jedete z kopce, přeřaďte na vyšší rychlost a už se o plyn nestarejte. Brzdit také neustále nemusíte. Pokud si s dobrým odstupem od křižovatky přestanete dupat na brzdu, auto vám zpomalí dostatečně rychle na to, abyste mohli bezpečně odbočit, aniž byste to museli „dohánět“ brzdou.
ruka na volantu.jpg
5) Světla
Kdo není vidět a nevidí, tak by se v žádném případě neměl vydávat na cestu. A to je fakt! obsahuje veškerá fakta, proč že jsou světla tak důležitá.