Pocit vyspat se „dorůžova“ zažije jen málokdo z nás, pokud ho v noci potrápil nějaký ošklivý sen. Není pravidlem, že se noční můry zdají jen dětem a jsou z nich vyděšené, ale naopak i dospělé trápí děsivé představy ze snění tak, že je nutné s nimi něco dělat. Stará známá a účinná pomůcka, která vás může zbavit nepříjemných snů je právě lapač snů, který si můžete vyrobit i doma.
lapačka snů.jpg

Jaká věda za tím stojí?

Lapač snů se skládá převážně z dvou zásadních částí. Je to:
–       síťka
–       pírka
Tento indiánský odpuzovač negativních vlivů z našeho podvědomí, si už od nepaměti indiáni věšeli nad postel nebo na její čelo. Jejich legendy totiž praví, že síťka na lapači poslouží k tomu, aby se do ní zachytili všechny špatné sny, které pak byli ráno s prvními slunečními paprsky nebo denním světlem automaticky zničeny.
Ty pozitivní a dobré sny naopak byli odváděné po pírkách zpátky dolu do duše spícího jedince.

Výroba vlastního lapače

Nemusíte si ho nikde kupovat, ale co můžete je to, že si ho snadno vyrobíte sami doma. Nepotřebujete k němu totiž žádné vysvěcení, protože jeho síla je v tom, že je správně zhotovený.
Postup výroby:
1.     Kruh(můžete využít i z kovových náušnic nebo vyšívací)
2.     Provázek(libovolné barvy)
3.     Nějaký kamínek nebokorálky
4.     Pírka(seženete v bižuterii)
Kroužek, který jste si vybrali omotejte provázkem dokola. Z provázku je pak nutné vyrobit po obvodě kruhu pavučinu, do které můžete zaplést korálky nebo kamínek, který umístíte do středu kruhu. Pírka přivažte pod kruhem, ať jsou volně visící na provázku a na jeho vrchole uvažte slučku, na které ho pak pověsíte do místnosti.
lovkyně snů.jpg

Pro dětský spánek

Ke klidnému a ničím nerušenému spánku můžete vašim dětem pomoci tak, že jim vyrobíte jejich vlastní lapače. Je to i skvělý nápad na dárek, kterým můžete obdarovat nějaké neklidné miminko ve vašem okolí, o kterém víte, že nemůže dobře spát. Uvidíte, že tím potěšíte nejen maminku, ale ulevíte i budícímu se miminku, o které bude v noci postaráno.