Dnešní herní trh doslova překypuje velkým množstvím her různých žánrů. Mladí mají tuto oblast již dávno prozkoumanou a to ve všech směrech, ale co ti dospělí? Pokud jste rodiče teenagera, určitě jste již z úst vypustili věty typu: „Sedíš na tom celý den, vypni to a jdi ven.“ nebo „Že tě to pořád baví, jdi se radši učit nebo uklízet.“
herní ovladače
Málokterý dospělý ale ví, že hry vlastně zvyšují a zlepšují reflexy a děti se pak dokáží správně rozhodnout i v některých náročných situacích. Herním světem ale hýbe nový herní systém. Takzvaná virtuální realita. Slyšeli jste o tom někdy? Pokud ne, ale rádi byste to vyzkoušeli, pak máte tu možnost.
Virtuální realita. Jde to vůbec?
V dnešní době se všichni výrobci předhání, které brýle pro VR jsou lepší. Na brýlích si totiž můžete vyzkoušet, jaké to je být třeba doktorem nebo ninjou. Také vedení vlastního podniku je jednou z možností.
pákový ovladač
Ke vstupu do VR se používají specializované brýle, spojené s rukavicemi či konzolovým ovladačem. Umožňují vám vidět trojrozměrně, za sebe, nad sebe i pod sebe. Tento zážitek ale bohužel stojí nějaký ten peníz. Jakožto působící novinkou jsou ceny velmi vysoké, ale do budoucna se počítá s jejich snížením. Ostatně, kdo si počká, ten se dočká.
Existence dalších systémů.
virtuální brýle na ženě
Delší dobu tu straší také ‚kinect‘. Kinect je kamera, která snímá váš pohyb, který poté přenáší jako obraz (např. do TV). Tato kamerka je dostupná pouze ke konzoli Xbox. Bylo vydáno spoustu pohybových her, které vám dodají chuť si zacvičit či zatancovat. Dnešním dnem se ale přestaly vyrábět, kvůli rozmachu VR brýlí.
Nesmíme opomenout ani kameru ke konzoli Playstation. Toto malé zařízení nemá ale takové funkce, jako kinect. Při zapnutí dokáže rozeznat váš obličej a ihned vás připojit k vašemu účtu na Playstationu. Dále svou konzoli můžete díky tomuto malému zařízení ovládat svým hlasem pomocí mikrofonu, kterým disponuje. (Bohužel česky konzoli ovládat nelze).