Možná právě vy pátráte po výhodné hypotéce, která by vyřešila vaše potíže s penězi. Třeba proto, že potřebujete stavět, rekonstruovat byt anebo jinak bydlet a žádná banka vám v této naléhavé situaci není ochotna vyjít vstříc. Třeba z důvodu nižší bonity.
V případě odmítnutí žádosti o úvěr se banky rády zaklínají nízkou bonitou žadatelů. Co ovšem ve skutečnosti taková formulace znamená?
Bonita hovoří o tom, zda budete svůj požadovaný úvěr schopni splácet či nikoli. Takže pokud vám někdo sdělí, že vaše bonita je nízká, dává vám tím najevo, že na požadovaný úvěr můžete zapomenout.

peníze

Ve výpočtu takové bonity hraje roli hned několik faktorů. Ten nejdůležitější ze všech je váš příjem. Právě na výši vašeho příjmu záleží, zda vám po odečtení nezbytných výdajů zůstane dost peněz na splácení úvěru, pochopitelně i s úroky.
V tom je ovšem ten problém – banky uznávají jen některé druhy příjmů, jiné výrazně snižují, a některé neuznávají vůbec. Naopak pokud jde o pravidelné výdaje, tak ty každá banka výrazně nafoukne. Takže výsledek je již předem jasný – díky takovému přístupu má skoro každý žadatel nízkou bonitu a na žádnou půjčku nedosáhne. Tím spíše, že se podmínky poskytování půjček neustále zpřísňují, takže i ti, kteří na půjčku bez potíží dosáhli ještě před několika lety, by nyní měli smůlu.

dolary

Pokud je vám již předem jasné, že by vás takové potíže s bonitou postihly také a nechcete zbytečně ztrácet čas čekáním a následným zklamáním, tak neváhejte a raději pro úvěr zamiřte do nebankovní společnosti.
Zde můžete bez potíží získat hypotéku bez doložení příjmu. Svůj příjem budete muset doložit v každém případě, nicméně podmínky jeho posouzení nejsou tak přísné, a především vycházejí ze skutečnosti, a ne z teoretických a zkreslených údajů.
A právě individuální přístup je to, co na nebankovních společnostech žadatelé oceňují nejvíce.