K přenosu elektrických dat se používali zprvu diskety, následně vývoj pokročil k CD a DVD diskům, ovšem vývoj se u nich nezastavil a jde ještě dál. Pokročil totiž k takzvaným Flash discům, které mají různě velkou kapacitu paměti a data umožňují snadno přenést či uchovat.
usb flash disk
Téměř každý, kdo má počítač, má jistě i flash disc. Jeho výhodou je snadnost přenosu a záznamu informací z počítače na toto přenosné médium, kdy stačí vložit kone přenosového zařízení do USB otvoru počítače a jednoduše informace zkopírovat či uložit rovnou na přenosné zařízení. Odpadá zde nutnost mít ve své disketové jednotce kromě čtecího zařízení i zařízení vypalovací, aby se záznam dostal na CD či DVD.
Doba jde stále více kupředu, proto vznikly také externí paměťové jednotky, které připomínají větší krabičku od cigaret a zpravidla má velkou kapacitu. Ovšem přenos několika takových zařízení se může stát velmi nepohodlným a proto se přistoupilo k dalšímu vývojovému kroku, kterým je SD karta, která může být i velikosti mikro, pro použití do mobilních telefonů a jiných přenosných zařízení. V posledních měsících navíc došlo k obrovskému navýšení množství dat, která tak malinká věcička, která připomíná menší kartu s mobilním přenosem, je velmi značné, až se zdá neuvěřitelné, že na jednu malinkatou věcičku se dá nahrát tolik informací, dat, videí i fotografií, hudby, zkrátka všeho, co chcete snadno a pohodlně přenést.
digitální nosiče
Ceny těchto zařízení se pohybují v řádu stokorun. Paměťové karty se dají navíc použít v počítači, chytrém telefonu, tabletu i MP3 přehrávači nebo Vašem fotoaparátu, kde si chcete zaznamenat vzpomínky na svou dovolenou, či jinou pro Vás významnou událost. Další výhodou je o mnoho prostorově jednodušší skladování těchto paměťových zařízení. Mají jednu nevýhodu, dají se lehce ztratit s ohledem na jejich fyzickou velikost.