Zahradní bazény o průměru čtyř metrů

Mít na zahradě bazén dnes není nic výjimečného, k osvěžení a k navození relaxační pohody vám postačí i malé rozměry nádrží, které nemusí být zabudované pod úroveň terénu. Nadzemní bazény jsou poměrně levné a dostupné takříkajíc pro každou rodinu. Uvítají je zejména rodiny s malými dětmi, které vodu milují, a budou se v bazénku moci o prázdninách vydovádět.

pes s míčem v bazénu

Zahradní bazény poskytují dostatečné soukromí, proto jsou ideální pro každého, kdo se nerad promenáduje v plavkách někde na veřejném koupališti. Přece jen je pohled na lidské tělo v plavkách velmi intimní záležitost a nechcete-li svou intimitu sdílet s lidmi, které neznáte, je výhodnější spoléhat se na bazének na vlastním pozemku.

nadzemní bazén

Uvažujete-li o pořízení nadzemního bazénu, musíte ještě zohlednit nákup příslušenství, alespoň toho základního, jako je bazénová filtrace, desinfekce, čisticí prostředky, bazénový vysavač, schůdky a krycí plachta.

Ještě, než bazén položíte na zem

Bazén nemůžete pokládat jen tak, jak vás napadne, nejprve bude nutné vyrovnat terén do roviny, a to precizně, protože každý náklon snižuje možnost zaplnění vodou do maximální výše hladiny. Poté terén musíte udusat tak, aby byl na všech místech pevný a homogenní, kdyby tomu tak nebylo, tlak vody by působil na některých místech bazénového dna větší napětí a mohlo by to vést k poškození dna.

Důležitá je i aplikace podložky pod bazén chlorito.cz, je to geotextilie, chránící dno nádrže před promáčknutím a popraskáním v případě, že se v podloží vyskytnou drobné nerovnosti. Geotextilie se pokládá na rovný, uhlazený a zhutněný povrch z písku nebo zeminy, zbavený kořínků, travních drnů, větví, oblázků a dalších větších předmětů. Funkcí podložek pod bazén je i snížení propustnosti podloží pro prorůstání travin a kořenů stromů a keřů a zároveň tvorby plísní a hniloby.