Také už se těšíte na dovolenou? Pro dospělého člověka, na něhož se nevztahují prázdniny, je dovolená tím, na co se těší celý rok, a když pak přijde ten kýžený čas, stává se, že si lidé vjíždí do vlasů a nedokážou se shodnout na společném programu nebo vybírají dovolenou nevhodným způsobem na nevhodných místech. Že může být dovolená rozčarováním a velkým zklamáním, naznačil i film „Účastníci zájezdu“, kde se např. dvě sličné dívky nudily na lehátkách k smrti a nudu zaháněly sexuálním dobrodružstvím.

tažné zařízení

Dovolená může mít docela odlišné motto, mnohem konstruktivnější, tvořivější a zajímavější. Chce to jen vědět, jak a vědět, kam vyrazit. Máme pro vás dva tipy, jak to udělat, abyste na dovolené slovo „nuda“ vůbec nepoznali.

lodě na hladině

Jeďte na vodu – máte na autě tažné zařízení Amsa? Pokud ano, lze si pronajmout přívěs, nechat na něj zhotovit nástavbu na převážení lodí a s přáteli vyrazit třeba na Vltavu, na Berounku, na Sázavu nebo na Lužnici. Lodě se dnes dají pořídit velmi levně přes bazar, laminátovou kánoe seženete v relacích kolem tisíce korun, polyetylenové jsou pochopitelně dražší. Dovolená na vodě ovšem patří k nejkrásnějším zážitkům, a pokud jste to nikdy nezažili, vřele doporučujeme.

Vyrazte na kolech – kdo si netroufá splouvat řeku, může dovolenou koncipovat skrze cyklistiku. Opět se vám může hodit tažné zařízení a nosič kol, který na něj připevníte velice snadno, na kola za jízdy dobře vidíte, nemá to negativní vliv na řízení vozu a hlavně jste opět svými pány. Mít na dovolené své vlastní kolo je výhodnější, než si jej někde půjčovat už kvůli tomu, že neznáte jeho technický stav a nejste na něj zvyklí. Nosič kol na tažné zařízení můžete opět využít v rámci seskupení více rodin na více vozech a zorganizovat podobnou akci, jakou pořádají vodácké kluby nebo party vodáků, jen s tím rozdílem, že naši krásnou zemi budete brázdit po souši, po silnicích, lesních cestách a značených cyklostezkách.