Když se rozhodneme dát přednost dřevěné podlaze na venkovní terase před kamennou dlažbou, plyne z toho několik výhod. Jednak vyniká jedinečným a velmi atraktivním vzhledem a zároveň máme k dispozici čistě přírodní materiál, netoxický a příjemný na dotek.

Koncepce terasových prken může být různorodá, mohou být zcela hladká, nebo opatřená jemným drážkováním či hrubou drážkou Gardina.cz. Drážky usnadňují pohyb po podlaze za nepříznivých povětrnostních podmínek, např. za deště, kdy odvádí z povrchu vodu, a po drážkovaném povrchu to i méně podkluzuje jak v obuvi, tak i při chůzi bosou nohou.

drážkovaná prkna na terase

Chůze po dřevěné podlaze je mnohem příjemnější, než po té kamenné

U té bosonohé chůze se na okamžik zastavme. Možná jste již zaznamenali obecný trend, kdy se budují na mnoha místech v republice bosonohé chodníky, s cílem probudit v lidech zapomenutou prastarou metodu reflexní terapie, lépe řečeno sebereflexní terapie. A postačí k tomu jen vyzout se z bot a více využívat přirozené receptory na ploskách chodidel, které stimulují body, napojené na energetické orgánové meridiány. Stačí docela málo a tímto způsobem lze velmi významně posílit třeba imunitu, nervový systém, čelit lépe depresím, úzkostem a stresu.

šálek kávy na terasových prknech

Dřevěné podlahy na terasách k tomu rovněž mohou přispět, dřevo má vynikají vlastnost odrážet přímé sluneční záření a udržovat povrch materiálu tak, aby byl na dotek příjemný. Jen si vybavte chůzi po rozpálených kamenech od sluníčka, kdybyste se vyzuli z bot a hodlali se projít kupříkladu po žulových dlažebních kostkách v parném létě, můžete utrpět i nepříjemné popáleniny.

To se vám ovšem nemůže s prkny na terase vůbec přihodit. Dřevo má poměrně vysoký tepelný odpor, na rozdíl od kamene, který velmi ochotně absorbuje teplo, proto se také využívá např. pro podlahová vytápění, kde naopak příjemně hřeje a teplo předává dál do místnosti. Dřevo se pro podlahové topení příliš nehodí, neboť naopak izoluje, a tak je vhodné jej použít tam, kde užijeme jeho izolační vlastnosti, tedy například na venkovní odkryté, sluncem ozařované terase.