Při výběru obuvi pro své děti jsme velice obezřetné, nechceme přece, aby si děti zničili své nohy špatnou obuví.
To je všude úplně stejné. Po zimě jsem stáhla z půdy pytle s oblečením a boty. Všechno jsem vyprala, uklidila a pustila se do bot. Když jsem je tak přebírala, zjistila jsem, že skoro všechny jsou dceři malé. Venku pomalu 20 stupňů, říkala jsem si, že nenechám přece malou chodit v kozačkách. Tak jsem vyrazila do města. Myslela jsem, že objevím boty u Deichmanna, chodím do tohoto obchodu pravidelně. Spletla jsem se.
duhové botičky
Velikost 29 byla úplně vyprodaná, jako by se všichni zbláznili a nakupovali zásoby na 5 let dopředu. Potřebovala jsem alespoň balerínky, aby se jí zbytečně nepotila noha. Nevzdala jsem se. Než abych šla na náměstí k Vietnamcovi, zaskočila jsem do Pepca. Sice nerada tam kupuji boty, ale vážně mi nic jiného nezbývalo. Zakoupila jsem tam z nouze plátěné balerínky.
Byly trošku těsnější na nártu, velikostně ale odpovídali. Proto jsem je “nařízla“ ve švu žiletkovým nožem, aby byly použitelné J. Bez ponožek jsme se obuly bez problémů, když jsem je ale zkoušela nazout s ponožkou, překážela nám.
Na internetu jsem si našla obchod, kde jsem malé zakoupila balerínky i sandálky. Přesně podle obrázku, i velikost odpovídala. Měla jsem docela strach, obuv na internetu ze zásady nekupuji. Ale naštěstí v pravidlech měli psané, že pokud by neseděla velikost, lze je bezplatně vrátit a oni mi pošlou jiné. Měla jsem na to dokonce 30 dní, jiné obchody mají vrácení zboží do 14 dní.
kožené boty
Sandálky jsem sice musela “roztáhnout“ mokrou ponožkou, ale jinak jsem neměla žádné problémy. Za troje boty i s dopravou jsem zaplatila 650 korun, což si myslím není mnoho, když se podívám na ty ceny dětské obuvi, které chvílemi vystoupají do astronomických výšin. Alespoň já si myslím, že koupit jedny boty za 999 korun je pro dítě zbytečné, stejně z nich nejpozději do roka vyroste. Samozřejmě, pokud nejde o speciální obuv. Na té se bohužel moc ušetřit nedá.
Tento rok jsem zachránila, nyní vím, že hned v září naběhnu do obchodů a nakoupím “do zásoby“ J.