Asi není třeba říkat, že lidé rádi sledují nejrůznější videa na internetu. A mnozí z nich si chtějí svá oblíbená videa stáhnout. To platí i o těch, která jsou umístěna na serveru Vimeo. Ovšem to není tak jednoduché, neboť tyto servery obvykle nejsou příliš přístupné tomu, aby si lidé jejich obsah stahovali.

Je to samozřejmě proto, že pokud budou lidé sledovat stažená videa, budou mít nižší návštěvnost. A čím nižší návštěvnost, tím nižší jsou i jejich příjmy. Navíc i autoři chtějí, aby jejich videa měla co největší sledovanost. Často totiž díky tomu dostávají peníze za reklamu právě díky tomu, že jejich videa mají velkou sledovanost.

pouštění internetového videa

Vzhledem k výše uvedenému je tedy jasné, že běžní lidé mají docela těžké chvíle, když se snaží přijít na to, jak stáhnout video z Vimeo. Naštěstí zde mají hned několik možností, avšak žádná z nich není zcela bez rizika.

Tou asi nejvyužívanější je možnost stáhnout si některý z programů, které právě stahování ze serveru Vimeo umožňují. Naštěstí není nijak těžké je najít, ovšem je nutné si dát pozor, abychom je stahovali z důvěryhodného zdroje. Jinak totiž hrozí nebezpečí, že si zavirujeme počítač. A to je něco, co nikdo z nás nechce.

znak serveru Vimeo

Další možností je využít některý z online stahovačů. Ty bývají bezpečnější, i když nabízí podstatně méně možností, co se nastavení konečné kvality a formátu. Je však potřeba mít na paměti, že ani toto řešení nemusí být zcela bezpečné. Koneckonců, nic nebrání tomu, aby spolu s videem nebyl stažen i virus.

Proto je vždy dobré stahovat z prověřených, důvěryhodných zdrojů, zvláště když vezmeme v úvahu, že tyto programy jsou z valné většiny zadarmo. Rozhodně zde tedy platí staré přísloví důvěřuj, ale prověřuj. Často totiž máme v počítači uložena citlivá data a hesla, která by se rozhodně neměla dostat do cizích rukou. Následky by totiž nemusely být zrovna pěkné.