I když je dnešní doba uspěchaná, jak dospělí, tak i děti, by si měli najít dostatek času na hraní. A nemusí to být druh zábavy, který se dá provozovat jen prostřednictvím internetu. Zkuste si někdy večer doma sednout a vytáhnout třeba takové Člověče, nezlob se!, Monopoly nebo dámu. Možná budete příjemně překvapeni, jak se dá večer příjemně strávit v kruhu celé rodiny, děti s dospělými, bez televize či počítače a navíc se u toho ještě výborně pobavit .
desková hra šachy.jpg
Něco málo o historii
Deskovými hrami, konkrétně hrou Go, se bavili naši předkové v daleké Asii. Historie tohoto druhu zábavy se datuje dávno do starověku, to lze usuzovat z nálezů archeologů, bohužel k naší velké lítosti už se asi nikdy nedozvíme, jak se tyto hry vlastně hráli. Mohl by to být dobrý obrázek o tom, jak se lidé kdysi dokázali bavit.
Velkým příznivcem deskový her byl i Alfons X., což byl španělský král žijící v období třináctého století. I v České republice máme svého nekorunovaného krále deskových her, který jim zasvětil celý svůj život, je jím Miloš Zapletal.
hra monopoly.jpg
Co je vlastně desková hra?
Desková hra má svá pravidla a svůj plán hry. Nejznámější hry jsou dáma nebo šachy, ty jsou klasikou, kterou zná snad každý a důležitá je při jejich hraní strategie. Mezi ty modernější, které se těší velké oblibě, patří např. Monopoly. Jako o závod se hraje Člověče, nezlob se!, kdo si rád namáhá hlavu, toho potěší pátrací hry (detektivní).
I přesto, že dnešní doba je uspěchaná a plná moderních technologií, deskové hry v ní své místo jistě mají a existuje spousta klubů, které sdružují nadšence různých věkových kategorií a pořádají i různé závody v hraní těchto her. Mladou generaci tak vedou k tomu, že je lepší způsob trávení volného času nejen s kamarády, ale i se svou rodinou, aktivně, a ne jen prostřednictvím internetu.